Školní výlet Hukvaldy

17.6.2017 Vyp Od rkaleta

Ve čtvrtek 8. 6. 2017 se třídy 1. C, 3. B a 5. A vydaly na výlet  na hrad Hukvaldy. Program byl pestrý: nejprve jsme navštívili expozici Exotic, kde jsme si prohlédli vzácné druhy cizokrajných rostlin a zvířat (liči, orchideje, různé druhy citrusovníků a skalniček). Dětem se velmi líbila puma americká, leguán, zakrslí králíčci, bažant zlatý a nejvíce je zaujali papoušci, kteří jim odpovídali na pozdravy.

Dále jsme se vydali na středověký hrad Hukvaldy. Procházeli jsme naučnou stezkou a děti byly ohromeny rozsáhlými kořeny stromů podél trasy. V areálu hradu si žáci nakoupili suvenýry, hlavně různé druhy kamenů. Dětem se líbila i procházka po cimbuří, odkud byl nádherný výhled na krajinu. Na zpáteční cestě si každý pohladil lišku, aby se mu splnilo tajné přání. V rodném domě Leoše Janáčka, kde se nyní nachází informační centrum, jsme dostali pohlednice.

Na závěr výletu jsme se zastavili v místní pekárně, kde každý obdržel balíček s výbornými koláčky. Počasí nám přálo a všichni jsme přijeli s dobrou náladou.

                            Mgr. J. Schmidová, Mgr. J. Folvarčná a Mgr. A. Szczepanská

Facebooklinkedin