Natáčení 5.A v České televizi Ostrava

17.6.2017 Vyp Od rkaleta

ČT nám nabídla účast při natáčení zábavného pořadu pro děti DĚJEPIC. Žáci byli nadšeni a souhlasili s účastí 9.května 2017. Jelo s námi i několik dětí ze 4.B.

Od školy jsme vyrazili autobusem ČT do studia v Ostravě Radvanicích. Děti si odložily věci v šatně a pak jsme se vydali do studia, které bylo velmi zajímavé, plné světel, kamer a různých pracovníků. Pan režisér děti přivítal a seznámil je s průběhem natáčení. Usedli ve dvojicích do obrovských polštářů a pečlivě sledovali, co mají dělat. Pořad je velmi zaujal. Tento díl  pojednával o Karlu IV. , ale  nikoli učeně, ale zábavnou formou. Střídaly se rozhovory s Karlem IV.  s písničkami a veselými výstupy. Některé části  se musely natáčet opakovaně, ale ,,páťáci “ to zvládli perfektně. Po některých scénách se měnily kulisy, děti si mohly hrát v šatně, svačit či jen si popovídat o svých zážitcích. Atmosféra byla výborná a všichni jsme si odnášeli nezapomenutelné zážitky.  Pořad uváděl známý herec Tomáš Jeřábek, se kterým byla velká legrace i mimo natáčení. Také se s dětmi vyfotil na památku. A kdy nás můžete vidět na Déčku? Zřejmě koncem září nebo v říjnu.

Protože  byli v ČT s námi spokojeni, pozvali nás na další díl 1. června. Tentokrát jsme přibrali několik žáků ze 3.B. Pořad Dějepic pojednával o Václavu Hájkovi z Libočan.  Ale o něm vám neprozradíme nic, abyste se dívali na Dějepic.  Všichni se těšíme, až nás spatříte v televizi Déčko.

         Mgr. A. Szczepanská

Facebooklinkedin