4 A na školním výletě

16.6.2017 Vyp Od rkaleta

V úterý 13. června jsme se s naší třídou, paní učitelku Klčovou a Šostokovou vydali na školní výlet. Cílem naší cesty byly Mosty u Jablunkova, vrchol Girová a bobová dráha. Poprvé jsme jeli na výlet vlakem. Mnozí z nás již nemohli dospat rána, moc jsme se na slíbené zážitky těšili.

Cesta vlakem byla velmi pohodlná, seděli jsme v horním patře, měli jsme krásný výhled na míjející se krajinu. Ve vlaku všichni vybalili svačinky, sladkosti a nabírali síly na výšlap na vrchol Girová. Cíl byl vzdálen 4,5 km a přesto, že první třetina trasy byla poměrně náročná, všichni jsme na vrchol úspěšně a bez kňourání dorazili. Cesta nám rychle ubíhala. Počasí nám přálo, sluníčko svítilo, obdivovali jsme krásně rozkvetlé horské louky, poznávali luční byliny, o kterých jsme se učili v přírodovědě, krmili jsme pasoucí se ovečky.

U horské chaty Girová jsme se opět posilnili, pohoupali se na lanových houpačkách, odpočinuli si a asi po dvou hodinách se vydali na cestu zpět. Zpáteční cestu jsme si trochu prodloužili, takže po příchodu na vysněnou bobovou dráhu jsme měli v nohách 11 km. Zvládli jsme to úplně všichni a byli jsme na sebe dostatečně hrdi. Více než polovina z nás jela na bobové dráze poprvé. První jízda byla plná obav, strachu, jeli jsme velmi opatrně, pomalu. Ale s každou další jízdou jsme nabírali zkušenosti, odvahu a rychlost. Byl to skvělý zážitek!

Celý výlet byl super, všem se moc líbil. Domů jsme přijížděli až večer, byli jsme sice unavení, ale moc šťastní. Kdyby to šlo, jeli bychom tam znovu.

Žáci 4 A

Na více fotografií se můžete podívat na  http://kestudance.rajce.idnes.cz/2017_Girova_4.A

Facebooklinkedin