DEN ČTVRTÝ

DEN ČTVRTÝ

22.5.2013 Vyp Od rkaleta

Dnešní den jsme měli v plánu odstartovat výletem na Ramzovou. Jelikož jsme se ráno probudili do špatného počasí, výlet se zrušil. U snídaně nám učitelé oznámili, že je nutné změnit program, a tak jsme si udělali menší volno, kdy jsme nechali odpočinout naše zmožené nohy.

Zatímco někteří zaplnili tělocvičnu, aby protáhli svá těla, my jsme se s paní učitelkou Ulmanovou vydaly k místnímu kostelu se záměrem se pokusit ho nakreslit, ale díky dešti jsme byly nuceny vrátit se do penzionu. Naštěstí jsme měly kostel vyfocený, takže jsme pracovaly podle fotky. Komické bylo, že přeháňka trvala tak 10 minut a od té doby nás sluníčko doprovázelo až do večera. Paní učitelka Klčová uspořádala soutěž v plavání s reprezentanty osmých tříd.

Po dobrém obědě jsme pokračovali v soutěži skupin. Soutěžilo se v přenášení vody do hrnců opravdu netradičním způsobem – ústy, rukama či v miniaturních kelímcích. Mnozí z nás si máčeli i vlasy, jen aby vyhráli. V jiné soutěži měli nejsilnější jedinci z týmů přenášet ty naopak nejmenší a nejlehčí tak, aby zůstali propojeni. Představovali minu, která když se rozpojí, vybuchne. Došlo i na holčičí fotbal, při kterém všichni řvali nejen smíchy, ale proto, že tak fandili svému týmu. Fotbálek spíše připomínal wrestling. Nescházel ani kámen-nůžky-papír. Prostě týmová práce byla v soutěži nejdůležitější. Soutěže probíhají v režii sporťáka pana učitele Roberta Kalety.

Podvečerní vycházka se sporťákem také některým prospěla. Ostatní se vyžili v tělocvičně, nebo spočli na pokoji. Řízečky k večeři opět potvrdily, že zdejší kuchař vařit vskutku umí.

Večerní soutěžní zápolení oživilo loutkové divadlo, které si měly týmy připravit během krátké doby a použít rekvizity z dětského koutku . Dopadlo to výtečně, nasmáli jsme se a ocenili invenci vystupujících.

Večer dovršilo bingo! Všichni zírali, jak málo o sobě dokážou říct, aby byli k poznání. Zítra nás čeká několik disciplín a vědomostní soutěž po exkurzi.

                                   Za všechny –  Dominika a Markéta

Facebooklinkedin