DEN PÁTÝ

DEN PÁTÝ

23.5.2013 Vyp Od rkaleta

Po příjemném probuzení, úžasné snídani a ještě lepším odpočinku jsme se přesunuli na venkovní hřiště, kde jsme odehráli pár posledních zápasů rozhodujících o našem skóre. Oba týmy si vedly úžasně a tým číslo 2 dorovnal tým číslo 1.

Po obědě jsme se autobusem přepravili na přečerpávací vodní elektrárnu Dlouhé Stráně. V moderně zařízené místnosti hlavní budovy nás čekal průvodce a promítl nám úvodní film, který nás seznámil s prostory elektrárny. Poté jsme se tunelem dostali do obrovské haly, tzv. kaverny, která je doslova prokopaná do nitra hory. Nad hlavou jsme měli 300 m skály.  Zde nám průvodce přiblížil princip výroby elektřiny v tomto typu elektrárny, ojedinělé v celé Evropě, dokonce ve světě.

Autobusem jsme se dostali až k horní nádrži, jejíž obvod je 1750 m a leží v nadmořské výšce 1350 m. Ti nejodvážnější si nádrž obešli. Samozřejmě mezi ně patřil i pan učitel Kaleta, který ji dokonce oběhl.

Zpět do penzionu jsme se vrátili příjemně unaveni, ale i obohaceni o nové poznatky.  Únava se dá však překonat, když víte, že večer vám vedoucí kurzu povolí rozlučkovou diskotéku.

za kolektiv Nicola Janečková a Tereza Oravcová

Facebooklinkedin