Zimní olympijské hrátky

6.3.2018 Vyp Od rkaleta

 V únoru se konaly zimní OH v Jižní Korei. S dětmi jsme si denně o nich povídali a těšili se z úspěchů našich medailistů. Dokonce jsme společně sledovali naše hokejisty při utkání s Ruskem. Bohužel jsme nevyhráli.

 Ve čtvrtek 1. 3. 2018 se konaly ve 3.B a 4.B soutěže, ve kterých se promítly zážitky ze zimních OH.  Žáci museli v M počítat příklady  na pucích a ,,trefit se do správné branky“.  V JČ dostali otázky, které se týkaly OH v Jižní Korei. Na pomoc měli texty o vzniku OH, jejich symbolech, ale také časopis o našich olympionicích.  V AJ si děti procvičily slovíčka a  musely vybarvit podle zadání olympijské kruhy. Žáci si mohli také vybarvit olympijský oheň, bílého tygra, různé sportovce a dokonce i krtečka na saních. Ve výtvarné výchově si čtvrťáci  vyrobili čepici „Raškovku“. Za každý splněný úkol získávali body.

Na závěr bylo vyhodnocení, kde byli žáci odměněni sladkostmi, samolepkami a výtvarnými potřebami.  Hrátky se nám povedly a  krásné výtvarné práce jsou vystavené na nástěnkách.

Kdo nezvítězil, nemusí být smutný, protože olympijské heslo zní: Není důležité vyhrát, ale zúčastnit se.

Mgr. Alena Szczepanská, Mgr. Jarmila Folvarčná

Facebooklinkedin