Z prvňáčků se stali čtenáři

19.3.2019 Vyp Od rkaleta

V září jsme začali chodit do školy. V hodinách českého jazyka na nás čekala seznamka s písmenky. Ta se nám zalíbila natolik, že už známe všechna písmenka. Naše čtenářství bylo rozvíjeno návštěvami v městské knihovně, kde nás slečna knihovnice seznamovala s kouzlem knih. Jsme malí, ale šikovní a z prvňáčků se postupně stávali malí čtenáři. Vše vyvrcholilo v pátek, kdy se konalo pasování na čtenáře. Paní knihovnice si pro nás připravily velké překvapení. Přítomna byla česká spisovatelka a scenáristka Markéta Harasimová, která napsala knihu pro děti s názvem Z deníku kočičky Ťapičky. Pro naše prvňáčky měla připravený zábavný program plný vyprávění, čtení, doplňujících otázek a dokonce nás poslouchala, jak umíme číst. V závěru nás pochválila a pasovala na čtenáře. Třeba je mezi námi budoucí spisovatel či spisovatelka, která na dnešní den nezapomene…

Mgr. Andrea Gemmelová, 1.B

S knihou vzhůru za dobrodružstvím 

Jako správní školáci chceme pořád zjišťovat nové informace. Jasnou volbou je průkaz do knihovny. A na to jsme se potřebovali stát oficiálně profesionálními čtenáři. S hrdostí vám všem tedy můžeme oznámit, že nás v Městské knihovně pasovali na čtenáře!
Nyní si můžeme hrdě vybírat z regálů knih a rozmýšlet se, čí dobrodružství zažijeme na stránkách, nebo jaké hádanky vesmíru budeme luštit. Tolik tajemných stránek k objevování. A má to jednu nepřekonatelnou výhodu. Když vám náhodou spadne internet, vůbec to knížce nevadí, můžete v klidu číst dál. Není to bezva?

Mgr. Anatoli Březná a žáci 1.A

Facebooklinkedin