Výuka online, úkoly a další informace k současné situaci

12.3.2020 Vyp Od rkaleta

Vážení rodiče, milí žáci,

v následujícím týdnu s Vámi začneme spolupracovat a komunikovat online, abychom se dále posunuli v našem společném vzdělávání a celoroční práci.  Již nabyté znalosti procvičíme formou domácích úkolů, pracovních listů apod. Nové učivo zahájíme formou prezentací a dalších materiálů. K tomu nám slouží naše 2 platformy, a to Edupage a na druhém stupni také Google Apps.

Proto Vás žádáme, abyste od středy příštího týdne pravidelně nahlíželi do svých poštovních schránek a aplikace Edupage. Děti z I. stupně budou určitě potřebovat pomoc  a asistenci svých svých rodičů nebo starších sourozenců. Zde spoleháme právě na Vás , milí rodiče. Samozřejmě kontaktovat své třídní učitele můžete přes Edupage nebo přes poštovní schránku prijmeni ucitele@kestud.cz (př. novak@kestud.cz). V případě, že se nemůžete dostat na svůj účet Edupage, kontaktujte třídního učitele.

Žáci II. stupně mají všichni kromě Edupage, školní účet od Google, kde skrze Google classroom, lze také zadávat úkoly a spolupracovat. Žáci 7.A budou také pozvání k videokonferenci a vyzkoušíme si výuku v přímém přenosu, abychom v budoucnu byli připraveni na podobné situace. V případě, že někdo z žáků druhého stupně zapomněl heslo na školní účet od Google, kontaktuje Mgr. Roberta Kaletu na kaleta@kestud.cz.

Další nabídka k domácímu učení je tady od nakladatelství Nová škola, kterou používáme:

Žáci mohou zdarma využívat přístup ke všem interaktivním učebnicím MIUč+, stačí, když se zaregistrují jako studenti na www.ucebnice-online.cz. Kteroukoli MIUč+ pak mohou zdarma používat 30 dní, pokud by uzavření škol trvalo déle, licence zdarma prodloužíme do 30. 6. 2020.

Pro výuku matematiky v 1. až 5. ročníku jsou navíc k dispozici výuková videa na www.matyskova-matematika.cz obsahující výklad ke každému cvičení každé stránky učebnic – žáci tak mohou pracovat podle něj. Přejeme hlavně hodně zdraví.

Vaše NOVÁ ŠKOLA, s.r.o., Učíme interaktivně, procvičujeme hravě.

Vedení školy ZŠ Ke Studánce 1050

Facebooklinkedin