Aktuální informace ke komunikaci online

16.3.2020 Vyp Od rkaleta

Vážení rodiče, milí žáci,

první krok je vždy ten nejtěžší, proto Vás žádáme o strpení, trpělivost a pochopení.  Abychom vše spustili, je nutné právě tento krok důkladně připravit, zejména nastavit efektivní komunikaci s vámi, ať už jste to vy, rodiče, nebo samotní žáci. Technické schopnosti dětí a rodičů se také liší. Ne každý disponuje PC, notebookem či tabletem. Další podmínkou dobré komunikace je připojení k Internetu, které dnes považuje mnoho lidí za samozřejmost. Věřte, není tomu tak na 100%. Situaci se snaží usnadnit vydavatelství učebnic, Česká televize a další instituce. https://zpravy.aktualne.cz/domaci/jak-ucit-zaky-doma-zde-jsou-materialy-ktere-vam-to-usnadni/r~bed1564a63e811ea842f0cc47ab5f122/v~sl:f30cb8a04bba5e2d8ea33ecc843f570d/. Kromě našeho komunikačního kanálu proto využívejte i ty, které vedou k samostudiu a dalšímu rozvoji znalostí u vašich dětí.

 

V průběhu tohoto týdne budeme posílat první materiály, úkoly k opakování a odkazy k samostudiu takto:

Na I. stupni

Třídní učitelé budou komunikovat s rodiči a žáky přes Edupage. Sem mají přístup všichni rodiče, kteří nahlásili mailové adresy. Pokud jste tak dosud neučinili, kontaktujte třídní učitele (prijmeni@kestud.cz). Tato aplikace je volně dostupná i pro chytré telefony na Obchod Play.

Na II. stupni

Platí zde totéž, co pro první stupeň. 

Druhou možností je platforma od Google. Všichni žáci mají přístup na Google Apps, kde mají vytvořený školní účet. Upozorňujeme na to, že když si děti nepamatují heslo nebo uživatelské jméno, není to chyba na naší straně. Žáci si heslo buď nezapsali, nebo ho zapomněli. O přístup požádejte Mgr. Roberta Kaletu přes kaleta@kestud.cz, ten heslo resetuje, případně vytvoří nový účet. Na platformě Google Apps pak někteří vyučující zahájí komunikaci s dětmi přes Google učebnu (virtuální učebna). V letošním školním roce už tak pracují  žáci 6. tříd v rámci PNPP a žáci 7. tříd v rámci Informatiky. Žáci 8. a 9. tříd si tím prošli v předchozích ročnících. Úroveň znalostí a praktických dovedností s počítačem se u žáků liší. Proto buďte s dětmi trpěliví.

Jak vidíte, učení online má mnoho podob. Věříme, že to společně zvládneme. Budeme držet palce na obou stranách a doufat v brzký návrat do lavic.

Za vední školy ICT koordinátor školy Mgr. Robert Kaleta

Facebooklinkedin