Přírodovědná vycházka 4.11. 2015

6.11.2015 Vyp Od rkaleta

Každoročně, už několik let trávíme některé hodiny prvouky či přírodovědy v Chráněné krajinné oblasti Poodří u rybníků v Orlové – Porubě. I letos se vydali druháci pozorovat změny, které přinesl podzim. Příroda se chystá k zimnímu spánku a my, žáci z 2.B a 2.C jsme byli při tom. Pravdivost obsahu učiva jsme pozorovali, zkoumali, zapisovali i vyhledávali v atlasech přímo v přírodě.

Cesta byla daleká, doprovázel nás  vítr, který si pohrával s barevnými listy ( dub, bříza, jasan, jírovec ). Plody stromů jsme nechali lesní zvěři ( veverkám, kunám, srncům ). V zátočinách orlovské Stružky se nechaly vodou unášet divoké kachny. Lesem proletěla občas sojka. Vodní hladinu čeřil vítr a zdobilo ji opadané listí. Kapři si už hledali zimní úkryty, proto jsme nemohli obdivovat jejich salta nad vodní hladinou.

Cestou jsem se zdravili s mnoha domácími zvířaty ( slepice, kohouti, kozy, koně, ovce ). Novým poznatkem bylo pro nás pozorování duběnek. Vítr nám česal vlasy a sluníčko nás ještě zahřívalo. Těšíme se na pozorování přírody v zimních měsících.

Mgr.Šárka Malcharová a Šárka Šteffková

Facebooklinkedin