ORLOVSKÉ SPORTOVNÍ HRY DĚTÍ

26.6.2018 Vyp Od rkaleta

Opět po čtyřech letech, v pátek 22. června, ožily orlovské ulice a hřiště místních škol sportovními aktivitami dětí. Už před osmou hodinou ranní se začaly seřazovat pestrobarevné průvody tvořené žáky našich škol, kteří si dle předem zadaných instrukcí připravili nejen vlajky a transparenty, ale i oblečení a masky odpovídající zvyklostem státu, jež na těchto sportovních hrách jejich třída reprezentovala.

Pestrobarevné průvody prošly městem, aby se všichni účastníci shromáždili na školním hřišti ZŠ U Kapličky, kde hry slavnostně zahájil Mgr. Milan Fus, ředitel ZŠ Ke Studánce 1050. Jednotlivá družstva se pak pod dohledem vyučujících rozešla na sportoviště. Každá ZŠ připravila disciplíny dle věkových kategorií, nejmladší žáci prvních až třetích tříd si užívali sportovní aktivity v tzv. hopsahejsa hrách, mladší a starší žáci se pak mohli účastnit fotbalových a florbalových zápasů či turnaje ve vybíjené nebo atletických závodů.

Odměnou pro sportující žáky byly nejen medaile a ceny pro vítěze, ale především skvělý sportovní zážitek. V tento den totiž nebylo důležité umístit se na prvních příčkách, ale zasportovat si a užít si radost ze hry – vítězi se tak staly všechny děti, které se do her zapojily.

Mgr. Monika Kozubková

Foto:https://kestudance.rajce.idnes.cz/Orlovske_hry_2018/

Facebooklinkedin