Mazlíčci z online výuky

19.4.2021 Vyp Od rkaleta

Snad každý člověk měl někdy domácího mazlíčka. Ti jsou mezi námi velmi oblíbeni především proto, že pokud se o ně s láskou staráme, oni nám na oplátku dávají ještě více lásky a radosti.

S mazlíčky našich spolužáků jsme se mohli seznámit i prostřednictvím online výuky. Každý se chtěl pochlubit tím svým a představit ho ostatním. Této příležitosti jsme využili v hodině slohu, kdy děti dostaly za úkol popsat mazlíčka několika větami.

Protože popisy byly velmi zdařilé, na ukázku přikládám slohové práce dvou žákyň.

Mgr. Vlasta Kramná a žáci V. A

Domácí mazlíček

Můj domácí mazlíček je pes. Je to rasa rottweiler. Jmenuje se Rony. Narodil se 2. května 2018, takže mu letos budou 3 roky.

Byli jsme v létě na dovolené na jižní Moravě a rozhodli jsme se, že si koupíme nového pejska. Zavolali jsme proto na inzerát a domluvili jsme se s majiteli, že se u nich zastavíme. Když jsme přijeli do malé vesničky, která se jmenovala Kojátky, už na náš čekala 2 krásná štěňátka. Byli to 2 roztomilí pejsci. Jeden z nich však byl o dost menší a toho jsme si také se sestrou vybraly.

Daly jsme mu jméno Rony. Vážil jenom 4 kg a vypadal jako malý medvídek. Když jsme s ním přijeli domů, tak byl smutný, bál se a pořád kňoural. Když si na nás trošku zvykl, tak jsme s ním začali chodit na procházky. Naučil se různé povely, např. sedni, lehni, aport, dej pac a ještě ho budeme učit jiné triky.

Je černý s hnědozlatými částmi, které jsou typické pro rottweilery. Má krátkou srst a každý druhý den ho musíme vyčesat. Teď už váží skoro 50 kg a ten, kdo Ronyho nezná, se ho bojí. Ale kdo ho zná, ví, že je hodný.

Anička Jiříčková

Můj mazlíček

Můj mazlíček je pejsek – fenka jménem Meggie. Mám ji strašně moc ráda. Je to ten nejlepší pejsek na světě. Je velmi přátelská a moc chytrá. Je jí 7 let, má hustou hnědo-černou srst a krásné hnědé oči. Často ji učím povelům, jako např. sedni, lehni, dones…

Meggie je moc ráda, když si s ní na zahradě někdo povídá, hladí ji. Ráda se vyhřívá na sluníčku a miluje piškoty J.

                                                                                 Kristýna Schmidová

Facebooklinkedin