Lyžařský kurz ZŠ Ke Studánce

25.1.2022 Vyp Od Radka Bednarzová

Světe div se, málokdo věřil, že lyžařský kurz skutečně bude. Na ZŠ Ke Studánce máme letos naplánovány dva kurzy. Na první kurz se v neděli 23.1.2022 nám podařilo odjet v plném počtu, tj. 30 žáků ze tříd 8.A a 8.B a čtyři pedagogové – instruktoři, a ubytovat se v hotelu Mesit v Horní Bečvě.   Odjeli tedy žáci, kteří v loňském roce byli o kurz ochuzeni z důvodu „covidových“ opatření.

           V pondělí nás přivítal sice mrazivý den, ale sluníčko se nám ukázalo hned ráno a hřálo celý den. První den je vždy náročný, převézt všechen materiál na sjezdovku Rališka, rozdělit žáky a začít u začátečníků se základy. Začátečníků je 24 a bylo hned vidět u nazouvání lyžáků, že si vše nacvičili doma, nikdo nezapomněl rukavice, přilby, vše proběhlo hladce. Všichni poslouchali první rady, jak si obout lyže, stát kolmo ke svahu, vyjít na lyžích kopec a pak to nejdůležitější, rozjet se, sjet dolů a bezpečně zastavit .   Všichni trénovali a to, že ráno uměli jen stát na lyžích a nevěděli, co která noha dělá, nebylo odpoledne poznat. To už bezpečně projížděli brankami, každý svým tempem a hlavně bezpečně zastavili. Ve 14 hodin, byli všichni krásně unaveni a hurá na oběd, po obědě krátká siesta a relax na bazénu, kluci si zahráli vodní pólo.  

          Zítra nás čeká zvládnout vyjet na vleku a pak už jen rozvíjet novou dovednost – lyžování, která většinou, těm, kdo si tento sport zamiluje, zůstává na celý život. Více už napoví foto a krátká videa, doufám, že rodiče poznají své lyžaře. Druhý kurz, žáci 7. tříd, odjíždí hned  29.1.2022. To je vše, už musím na večerní program .

Ing. Viktor Pavelka, učitel TV

                                                                       

Facebooklinkedin