KERAMIKA JARKY RYBOVÉ V GALERII STUDÁNKA

15.4.2015 Vyp Od rkaleta

Jarka Rybová, rodačka z Opavy, vystudovala SUPŠ v Uherském Hradišti, obor keramika. Pracovala jako výtvarnice v propagaci, učila na Střední umělecké škole v Ostravě oboru keramika, ale v mezidobí byla i na volné noze. Je odbornicí v oblasti technologie keramické tvorby. Žije a tvoří v Dolní Lutyni.

Od roku 1977 obeslala řadu skupinových výstav na Moravě a v polském příhraničí a uspořádala více než 22 samostatných výstav.

Dne 14.4.2015 na slavnostní vernisáži výstavy keramiky Jarky Rybové sama autorka uvedla, že je jí ctí vystavovat v prostorách galerie na základní škole, poněvadž ta má možnost formovat mladé lidi a vést je k přirozenému kontaktu s uměním a modifikovat tak jejich vkus. Samotná vernisáž proběhla v klidné, přátelské atmosféře. Mohli jsme tam přivítat nejen hosty, včetně pana starosty Tomáše Kuči, ale vyučující a žáky naší školy, kteří těmto aktivitám skutečně fandí.

Keramické kachle, obrazy, vázy a jiné artefakty dokládají vytříbenost vkusu a profesionální dovednosti paní Jarky Rybové. Nebojí se témat inspirovaných antikou, námětů spojených se zážitky návštěvy exotických krajů či námětů určených pro děti. Hračky, hrášky, zrcadlení, nekonečno, minulost, vůně …

Přijďte a nahlédněte do duše skvělé výtvarnice.

 Mgr.Eliška Ulmanová, ZŠ Ke Studánce Orlová

Facebooklinkedin