Den Země s prvňáčky

24.4.2022 Vyp Od Radka Bednarzová

Děti bychom měli od malička vést k tomu, aby se snažily co nejvíce chránit svou planetu Zemi. Proto jsme i s těmi nejmenšími na naší škole Den Země vzali zcela zodpovědně a hned první vyučovací hodinu jsme si začali vyprávět, co všechno můžeme udělat pro ochranu životního prostředí. Příjemným zjištěním bylo, že prvňáčci už vědí, co znamenají jednotlivé barvy kontejnerů, resp. co do nich patří, jaký význam mají lesy, jak lze šetřit vodou a energií atd. Pak si děti krásně vybarvily obrázek na pracovním listu, poskládaly a napsaly větu o svátku Země.

   Naším dalším cílem byla účast na ukázce zvířátek a vědomostním kvízu v Domě dětí a mládeže v Orlové. Ti nejstatečnější měli možnost nechat si kolem krku ovinout hada, dát si do dlaní agamu nebo sklípkana. Viděli jsme spoustu dalších zvířátek, např. želvy, morčata, králíky, drobného savce s názvem tana severní.

Své znalosti nakonec žáci zúročili ve vědomostním kvízu a všichni odcházeli se sladkou odměnou. Za velmi zajímavý výklad o svých zvířecích svěřencích děkujeme panu Bc. Adamu Burovi a budeme se těšit na další podobnou akci.

Mgr. A. Březná, Mgr. J. Schmidová a žáci 1. A, 1. B

Facebooklinkedin