Zúčastnili jsme se plavecké soutěže měst 2022 v Orlové

Zúčastnili jsme se plavecké soutěže měst 2022 v Orlové

6.10.2022 Vyp Od Radka Bednarzová

   

Ve středu 5.10.2022 proběhl 31.ročník Plavecké soutěže měst. Pravidla soutěže jsou jasně daná, každý účastník bez rozdílu má uplavat libovolným způsobem 100m, za což získá podle výkonu body, dle tabulky. 

Akci pořádá sportovní komise MěÚ Orlová společně s Plaveckým klubem Orlová. Pěkná soutěž s rovnými pravidly pro všechny. Děti mladší 6 let a veteráni nad 60 let získají jen za uplavání této vzdálenosti 100 m, kdy na čase nezáleží, maximální počet bodů. Město Orlová bylo, jako každý rok, přihlášeno v kategorii do 50 000 tisíc obyvatel. Plavecká soutěž začala už ráno v 6:00 hod. a končila v 19 hod.

Rovněž naše škola se zúčastnila této soutěže, z 1.stupně to bylo 12 plavců a z 2. stupně 36 plavců. 

A jak vše dopadlo? Orlová z devíti přihlášených měst skončila na čtvrtém místě těsně za Kopřivnicí o 110 bodů. Jednotlivci budou oceněni v jednotlivých kategoriích hodnotnými cenami při vyhlašování výsledků v měsíci listopadu. 

Plavání patří k nejzdravějším sportům, zvyšuje fyzickou kondici, rovnoměrně zatěžuje celý pohybový aparát. Ale hlavně lze plavat od dětského věku, a pokud se však naučíte správnou techniku plavání, až do vysokého pozdního věku.

Důkazem toho jsou i výkony dvou účastníků Plavecké soutěže, triatlonisty, který se učil plavat kraula ve 12 letech v PK Orlová, zaplaval nejlepší čas a před měsícem byl 17. na ME v dlouhém triatlonu. A také  Dědka Beskydského, který nejen plave, ale i běhá přes svůj věk a práci na dole, kde pracoval 40 let.

Ing. Viktor Pavelka, trenér plavání a učitel TV

Facebooklinkedin