OBRAZY NADĚŽDY HLOUŠKOVÉ V GALERII STUDÁNKA

16.1.2015 Vyp Od rkaleta

Naďa Hloušková. Ještě před pár lety pilná a velmi osobitá žákyně naší školy. Dnes mladá dáma, vysokoškolačka, která zasvěcuje svůj život umění. Po studiu na soukromé Střední škole AVE ART v Ostravě pokračuje ve studiu výtvarné výchovy na Ostravské univerzitě.

Nadina přímočará  a velmi citlivá povaha se odráží i v jejím výtvarném výrazu. Námět blízkosti člověka, okouzlení přírodou, tajemná zákoutí a uličky jsou v obrovském kontrastu s expresí, kterou do obrazů vkládá. Tvoří rychle, pod vlivem emocionálních podnětů, nerada pracuje na díle dlouho. Sama říká, že to, co vytvoří rychle, je ona sama.

Atmosféra na 1. výstavě obrazů Naděždy Hlouškové , která proběhla ve čtvrtek 15.1.2015 v galerii na ZŠ Ke Studánce, byla jedním slovem strhující. Množství hostů – rodina, přátelé, spolužáci , jejich rodiče, učitelé, zástupci města, žáci naší školy – ti všichni ocenili velkým potleskem   Nadin úvodní projev a poté i slovy uznání obrazy, které si se zájmem prohlédli. Radost, úsměv, obdiv, to vše se dalo ve tvářích hostů vidět.

Popřejme Nadi Hlouškové do dalších let mnoho tvůrčích nápadů, hodně elánu, ale i vytrvalosti ve výtvarné práci.

Výstava potrvá do 15.3.2015 a je samozřejmě přístupná veřejnosti.

Mgr. Eliška Ulmanová

http://tvportaly.cz/orlova/35464-galerie-studanka-nabizi-vystavu-talentovane-malirky

Facebooklinkedin