Večerníček v naší škole

21.5.2017 Vyp Od rkaleta

Že se děti setkávají s pohádkovými postavami z večerníčků jen před nástupem na vlak, který sviští směrem Hajany? Ale kdeže! U našich prvňáčků byl Večerníček dopoledne, a nejen on. Společně s ním se dostavily čarodějnice, Rumcajs, Víla Amálka, čertík, skřítek a další celebrity z říše pohádek. Alespoň to tak na první pohled vypadalo, když se ve čtvrtek 18. 5. 2017 pořádala akce s příhodným názvem Večerníček na Studánce.

Program byl bohatý. Děti přišly do školy v nápaditých maskách a nenudily se ani minutu. Hned na úvod si každý vylosoval pohádkovou postavu a potom k sobě hledal dvojici (např. Pat hledal Mata, Bob hledal Bobka atd.), pustili jsme si krátké ukázky pohádek z večerníčků – pohádky děti dobře znaly. Pohádkové kvízy a tajenky se podařilo také vyluštit.

Následoval večerníčkový tanec a po něm pohádkové bytosti žhavily mozkové závity při matematické soutěži. Počítáním však veškeré aktivity připomínající školní výuku končily – přeci jen šlo o speciální den plný zábavy. Děti se zúčastnily soutěže zvířátek, skládaly pohádkové puzzle, zpívaly písně z pohádek, vyráběly Večerníčka a nakonec si opět zasoutěžily, tentokrát v rámci Večerníčkova kvízu.

Shrnuto a podtrženo –  akce Večerníček na Studánce dopadla na výbornou. Děti si ji užily, vyřádily se a domů odcházely s diplomem, sladkou odměnou a s dobrou náladou.

Mgr. Soňa Ochmanová, Mgr. Šárka Malcharová, Mgr. Jana Schmidová

Foto:http://kestudance.rajce.idnes.cz/Vecernicek_2017_-_1._tridy/

Facebooklinkedin