Vánoční čas už je tu zas

21.12.2020 Vyp Od rkaleta

Když zavoní jehličí, Vánoce jsou již za dveřmi a začíná období adventu.

Adventní kalendář se na začátku tohoto období objevil i v naší třídě. Byl krásný, ve tvaru stromečku a na něm tolik kapsiček, kolik dní zbývalo do vánočních prázdnin. Každá kapsička v sobě ukrývala nějaké sladké překvapení. Každý den si kapsičku vybral vylosovaný žák. Když na stromečku už nezůstalo vůbec nic, byl čas na vánoční besídku. Všichni se na ni už moc těšili a náležitě se na ni vyparádili.

Páteční dopoledne jsme zahájili zhlédnutím prezentace Vánoce – zvyky a tradice, v níž jsme se dověděli spoustu informací o historii Vánoc, vánočních svátcích, koledách, tradicích a zvycích. Na závěr jsme si vyzkoušeli malý test, kde jsme si ověřili, co všechno jsme si zapamatovali.

Poté následovaly zábavné aktivity např. do veršů básně Vánoce mám nejradši jsme doplňovali chybějící slova, hráli „Vánoční kufr“ – hádali slova spojená s Vánocemi, v básni Večerní krajina bylo naším úkolem správně uspořádat sloky a najít rýmy. Pak přišlo odlehčení v podobě čteného příběhu „Velká perníková loupež“ a plnění úkolů spojených s perníčky. Luštili jsme perníkovou křížovku, k perníčkům hledali správné vykrajovátko, podařilo se nám vyluštit i vánoční osmisměrku a ve „Vánočním labyrintu“ jsme pomohli třem králům najít cestu k Ježíškovi.

A pak nastal ten vytoužený okamžik – rozdávání a rozbalování dárečků. Při té příležitosti jsme si připomněli, že Vánoce nejsou jen obdobím pohádek, dárků a dodržování tradic, ale především časem, kdybychom měli být na sebe milí a myslet i na druhé.

K celkové vánoční atmosféře přispěl poslech vánočních koled a vůně vánočního cukroví, které jsme si přinesli. S přáním hezkých vánočních dní a vírou, že se ve zdraví v lednu zase uvidíme, jsme se rozešli ke svým domovům.

                                                                                                                  Žáci 5. A a tř. uč. V. Kramná

https://youtu.be/Mq_l-OEKGlE

Facebooklinkedin