SŠTaS Karviná – Brána řemeslům otevřená

8.11.2017 Vyp Od rkaleta

Ve středu 8. listopadu 2017 se třináct žáků devátých tříd vydalo na Střední školu techniky a služeb do Karviné, kde opět proběhla prezentace školy formou dopoledne plného soutěží a ukázek různých řemesel pro žáky 9. tříd základních škol. Brána řemeslům otevřená představuje jednotlivé studijní obory, které škola žákům nabízí.

 A tak si naši deváťáci mohli vyzkoušet nejrůznější činnosti – od šroubování matic, poznávání nářadí, zapojování elektrických obvodů, výměny kola osobního automobilu, rozmotání hasičských hadic, vytvarování brýlových obrub, skládání tangramů, řešení logistického úkolu, smažení palačinek, přípravy míchaných nápojů až po zdobení a plnění cukrářských výrobků a krátkého testu z bezpečnosti práce. Každá školní skupina měla své průvodce – dva žáky školy a vyučujícího, kteří skupinu provázeli po celou dobu akce a odpovídali na doplňující otázky žáků. Na nádvoří školy žáky také zaujaly ukázky letu dronu.

Jedná se o akci, která má a může žákům pomoci při rozhodování o volbě dalšího vzdělávání nebo budoucí profese. Z reakcí našich žáků bylo znát, že je dopoledne na SŠTaS  v Karviné zaujalo i pobavilo, že přispělo k poznání některých schopností a dovedností, o kterých předtím možná ani netušili, a přivedlo je k zamyšlení, který obor by pro ně mohl být ten pravý, nebo kterému by se raději měli vyhnout.

Organizátorům děkujeme za smysluplně strávené dopoledne a těšíme se na další setkání v příštím školním roce!

Fotografie z této akce budou ke zhlédnutí ve fotogalerii SŠTaS Karviná: http://www.sstas-karvina.cz/index.php?option=com_joomgallery&view=gallery&Itemid=114

Mgr. Monika Kozubková

Facebooklinkedin