Školní kolo v recitační soutěži

5.3.2019 Vyp Od rkaleta

Kouzlo poezie stále dál vládne na naší škole. A děti to opět dokázaly na školním kole, které se konalo ve čtvrtek 28. 2. 2019.  O milý úvod se postarali prvňáčci, kteří zatím nesoutěžili, ale chtěli si to zkusit. Odměnou jim byl sladký oplatek. Následovala 1.kategorie2. a 3. ročník. Celkem soutěžilo deset dětí. Básně byly zajímavé, vtipné a milé. Kdo zvítězil?

  1. místoSimona Válková ze 2.A – postup do městského kola
  2. místoViktorie Truhlářová ze 3.A – postup do městského kola
  3. místo – Valérie Truhlářová ze 3.A

Po předání diplomů a cen pokračovala soutěž ve 2. kategorii pro 4. a 5. ročník. Zde soutěžilo 11 dětí. Některé básně byly vtipné, jiné neobvyklé. Každá byla zajímavá. Porota měla mnohem těžší práci s tím, koho vybrat. Kdo tedy vyhrál?

  1. místoVeronika Slívová z 5. A – postup do městského kola
  2. místoNatálie Novotná ze 4.B – postup do městského kola
  3. místo – Věra Lišková ze 4.B

Vítězky získaly opět diplomy a dárečky. Všichni soutěžící dostali sladké odměny, aby měli chuť zase příští rok soutěžit. Moc krásná byla soudržnost mezi dětmi, vzájemně jeden druhého povzbuzovali a všem tleskali. Chtěla bych poděkovat všem paním učitelkám za vzornou přípravu svých žáků, za pomoc porotě a samozřejmě i všem recitátorům, kteří nám připravili skvělé odpoledne. Držte nám palce 7. 3. 2019 na městské přehlídce dětských recitátorů, ať postoupí do okresního kola.

                                                             Mgr. A. Szczepanská

Facebooklinkedin