Školní kolo recitační soutěže

29.1.2015 Vyp Od rkaleta

28.1.2015 se milovníci krásného slova opět sešli v hudebně naší školy, aby se utkali o možnost vystoupit se svým uměním recitace na městském kole v DDM Orlová.
Účast sice nebyla tak hojná jako vloni, ale i tak se zde sešla skupina žáků naší školy, která má jistě co nabídnout.
Výběr básní, či prozaických textů byl celkem vydařený, většinou šitý na míru přednášejícím, takže porota, složená z paní učitelek vskutku rozmanitého zaměření, měla z čeho vybírat.
Nakonec jsme se rozhodli poslat do městského kola Barboru Kalinovou z 9.B, která nám svým brilantním, téměř profesionálním výstupem vyrazila dech .A to o to více, že dorazila na soutěž v době nemoci.
Dalším reprezentantem se stala Valerie Hájková z 6.B, která podala velmi civilně bajku O lišce a kohoutovi. Děvčata, držíme Vám palce!
Poněkud překvapivě se své role recitátora zhostil i Šimon Bouzek z 8.A, který svou báseň více zahrál než odřečnil. Věřím, že svým sebevědomým výstupem upoutá i porotu v městském kole.
Výkony ostatních recitátorů nebyly o moc horší než skvělé, ale vyhrát mohou jen ti nejlepší.
Děkuji L.Erehardtové, S.Czudkové, N.Wartové, L.Pokorné, P.Hájkovi, D.Jarošové, T.Křížovi, M.Bockové, B.Palové, M.Gawlasové a N.Kuncové za přípravu a velikou odvahu se postavit před hromadu spolužáků s něčím dnes tak nezvyklým jako je poezie a přeji si,abyste se na soutěž přihlásili i příští rok.

Mgr.Barbara Tyrajová

 

Facebooklinkedin