Recitační soutěž – školní kolo

26.2.2018 Vyp Od rkaleta

Ve čtvrtek 22. 2. 2018 se konala na naší škole soutěž v recitaci pro 1.stupeň. Celkem soutěžilo 18 dětí ve dvou kategoriích. Žáci se těšili, ale zároveň měli trošku trému. Básně byly velmi pěkné, některé o zvířatech, jiné o zimě, další pohádkové. Některé byly velmi vtipné, jiné zase lyrické. A kdo nakonec vyhrál ?

V 1. kategorii ( 2. a 3. ročník) –  1.místo – Lenka Janíková ze 3.A *, 2.místo – Natálie Novotná ze 3.B *, 3.místo – Věra Lišková ze 3.B, 4.místo – Anna Jiříčková ze 2.A.

Ve 2. kategorii (4. a 5. ročník) – 1.místo – Kristýna Obadalová ze 4.B *,  2.místo – Veronika Slívová ze 4.A *,  3.místo – Vendula Stašová ze 4.B, 4.místo – Marie Oláhová ze 4.A.

Do městského kola, které se koná 6. 3. 2018 v DDM v Orlové,  postupují první dva soutěžící, další dva jsou náhradníky pro případ nemoci apod. Držme našim žákyním palce, ať se jim podaří zvítězit a postoupit do okresního kola.  Ráda bych poděkovala všem učitelkám, které děti připravovaly na soutěž a pomohly v porotě vybrat ty nejlepší. Je skvělé, že je poezie stále oblíbená mezi dětmi. Ti, co prohráli, nemusí být smutní. Malé odměny dostali za snahu všichni účinkující. A třeba se jim povede vyhrát příště. Mějte se krásně a pište básně!

Mgr. A. Szczepanská

Facebooklinkedin