Recitační soutěž na I. stupni

17.2.2016 Vyp Od rkaleta

Recitační soutěž – školní kolo

V našem uspěchaném světě vládnou stroje na planetě. My se jich však nebojíme, s básničkami zvítězíme. A to je úžasné! 10. 2. 2016 se konalo školní kolo v recitaci. Básně si připravilo 21 dětí, samozřejmě za asistence svých třídních učitelek. Nejdříve recitovali prvňáčci, po nich soutěžili žáci 2. a 3.ročníku –1.kategorie. Básně byly veselé i milé. Někteří měli velkou trému, ale všem jsme drželi palce.     2.kategorie – žáci 4. a 5.ročníku byli také skvělí. Porota měla těžkou úlohu, vybírat pouze  2 nejlepší v každé kategorii, kteří postoupí do městského kola. A jak to dopadlo? 1.kategorie – 1. Kristýna Obadalová, 2.B Martina Kožušníková, 2.A Barbora Mrázková, 2.C Jonáš Bonczek, 2.B Kateřina Staňková, 2.C 2.kategorie – 1. Jůlie Černeková, 5.A Kamila Matlaková, 4.A Vanessa Kobierská, 5.A Sabrina Pěgřimočová, 5.A Nela Kopáčková, 5.B.

Ráda bych poděkovala všem paním učitelkám a jejich žákům za     příjemné zážitky a píli, kterou věnovali přípravě básní.

Městské kolo v recitaci – 11. 2. 2016 

Již mnoho let se naše škola účastní v DDM v městském kole v recitaci. Většinou naši žáci získávají i ocenění. A jak jsme dopadli letos?   V 1.kategorii vyhrála 1.místo Martinka Kožušníková ze 2.A a  ve 2.kategorii získala 2.místo Jůlinka Černeková z 5.A. Samozřejmě postupují do okresního kola. Blahopřejeme!  Další dvě děvčata, Kristýna Obadalová a Kamila Matlaková, recitovaly také velmi pěkně, ale konkurence byla veliká. Snad se to povede příště. Tak držte palečky, ať vyhrají v okresním kole!

Mgr. Alena Szczepanská

 

Facebooklinkedin