Recitační soutěž 2016 – STUDÁNKA V „ŘEČI VÁZANÉ“

12.2.2016 Vyp Od rkaleta

Řeč vázaná – i tak byla dříve označována poezie. A právě ona si v tomto týdny našla své místo mezi žáky naší školy. V úterý 9. února 2016 se mladí vyznavači poezie utkali ve školním kole recitační soutěže. Byli rozděleni do dvou kategorií podle věku a porota to při rozhodování o postupu do městského kola rozhodně neměla lehké. Ve III. kategorii (6. a 7. ročník) zvítězila Klára Franková z 6. B – následována svou spolužačkou Zuzanou Kalinovou a třetí místo obsadila Valérie Hájková ze 7. B. Ve IV. kategorii (8. a 9. ročník) byl nejpřesvědčivější Tomáš Kříž z 9. A, na druhou příčku dosáhl Tobiáš Kopáček z 8. A, a třetí místo v této kategorii obsadila Markéta Bocková z 9. A. Protože výkony soutěžících byly velmi vyrovnané, mimořádně bylo vyhlášeno i 4. místo s oceněním pro Hanu Gabrielovou z 8. A.

To byl ale jen začátek, ve čtvrtek 11. února 2016 soutěž pokračovala městským kolem v Domě dětí a mládeže v Orlové. Zahájila ji vystoupení dvou divadelních souborů, Divadélka Pod Kapličkou a souboru DDM Aplaus. Recitátory, kteří ve školním kole obsadili 1. a 2. místo, pak čekal nelehký souboj s úspěšnými žáky z jiných orlovských škol. I přes velkou konkurenci se naši vyznavači krásného slova dokázali prosadit a umístit se. Ve III. kategorii obsadila 3. místo Klára Franková, která svým podáním Šrutova Povídání o drakovi u Pantátic dokázala porotu zaujmout i pobavit, a 3. místo ve IV. kategorii patří Tomáši Křížovi, za přednes básně Tvoje oči Stanislava Filipa. Zde se opět potvrdilo, jak je důležité nejen zvolit vhodný text, ale také jej odpovídajícím způsobem interpretovat. Vítězové byli odměněni jak potleskem a uznáním soupeřů, tak i cenami, které obdrželi od organizátorů soutěže.

 Všem zúčastněným děkujeme za krásné výkony i za čas věnovaný přípravě a těšíme se na další skvělé výkony v příštím ročníku této soutěže!

Fotografie z této akce najdete na stránkách DDM Orlová: http://ddmorlova.rajce.idnes.cz/Mestska_prehlidka_detskych_recitatoru%2C_recitacnich_kolektivu_a_detskych_divadelnich_souboru_v_Orlove/

Foto:

Za PK ČJL Mgr. Monika Kozubková a Mgr. Eliška Ulmanová

Facebooklinkedin