Recitační soutěž

16.2.2017 Vyp Od rkaleta

V úterý 14. 2. 2017 se konalo v učebně HV školní kolo v recitaci. Všichni soutěžící se již delší dobu na tuto událost pečlivě připravovali. Někteří se těšili, očka jim jen zářila. Jiní bojovali s trémou, v očích byl patrný strach. Porota se na děti usmívala, aby jim dodala odvahu.

Na úvod se představili dva prvňáci mimo soutěž. Přesto mile překvapili svou recitací. Pak už následovala hlavní soutěž v 1.kategorii – žáci 2. a 3.ročníku. Bylo jich celkem 11 a vybrat z nich dva postupující do městského kola nebylo lehké. Nakonec se porota shodla na tomto pořadí: 1.místo – Kristýna Obadalová ze 3.B – s básní O dvanácti měsíčkách, 2.místoAneta Galbavá z 2.A – s básní O nezvedených kůzlatech, Jako náhradníci byli vybráni další dva recitátoři : 3.místo – Barbora Mrázková ze 3.B, 4.místo – Jonáš Bonczek ze 3.B.

Po krátké přestávce začaly recitovat děti ze 4. a 5.ročníku, tedy 2.kategorie. Bylo jich celkem 9. Některé tváře byly známé i z předchozích ročníků soutěže, jiní zde byli poprvé. Porota bedlivě sledovala každou báseň. Některé verše byly něžné, třeba o mamince, jiné naopak veselé. Např.

Klokan je divné zvíře                        Rozhodně líp to dělá

a strašně naivní  –                               například třeba pes –

je věčně bez halíře:                            ten, že nic nevydělá,

má kapsu – a nic v ní.                       je radši bez kapes.

Kdo nakonec uspěl v této kategorii? Chvíli to trvalo, než porota rozhodla. Diváci i soutěžící si zatím pěkně zazpívali.  Kteří dva žáci postoupili do městského kola v recitaci?  1.místoKamila Frejová ze 4.B – s básní V zoologické zahradě, 2.místoSofie Budová z 5.A – s básní Nekrásnější pes, Jako náhradníci byli vybráni: 3.místo – Eliška Vlčková z 5.A, 4.místo – Lenka Kortová z 5.A.

Vítězům byly předány  malé  ceny a diplomy, kromě toho všichni účastníci dostali malou čokoládku jako poděkování za pilnou přípravu na odpoledne plné krásné poezie. Ten, kdo nevyhrál, nemusí být smutný, třeba se to povede příští rok.  Držme palce recitátorům naší školy, kteří postoupili do městského kola, které se bude konat  2.března 2017 v DDM v Orlové od 8 hodin.

                                                                  Mgr. A. Szczepanská

Facebooklinkedin