Přespolní běh ZŠ v Orlové 

Přespolní běh ZŠ v Orlové 

4.10.2022 Vyp Od Radka Bednarzová

V pátek 30.9.2022 proběhla soutěž v přespolním běhu mezi orlovskými ZŠ a satelitními  ZŠ (Rychvald, Dolní Lutyně) a SŠ.  V propozicích bylo napsáno, že se poběží za každého počasí. Běžci přece nejsou z cukru a vědí, že ideální teplota pro vytrvalostní běh je 12 st. C a drobné mrholení taky přispěje k dobrému výkonu. Okruhy v orlovském lesoparku jsou ideální pro tento sport.     

K účasti se přihlásilo   sedm ZŠ a GOA Orlová. Překvapením bylo, že žádná škola neodřekla svou účast i přes   nepřízeň  počasí.  Všichni dorazili v dobré náladě, včetně pedagogického dozoru. ZŠ Ke Studánce obsadila všechny kategorie. Před závodem si všichni prošli trať, aby někdo v lesoparku nezabloudil. Tratě měřily podle věku (1000m, 1300m, 1900m a 2500m).

Mladší a starší dívky ZŠ Ke Studánce obsadily v družstvech 2. místa, rovněž mladší žáci obsadili 2. místo v družstvech. Starší chlapci brali bramborovou medaili.  Klára CAPINSKÁ z 8. A.  se umístila v jednotlivcích na pěkném 1. místě, když porazila všechny děvčata ve stejné věkové kategorii a Jan Svatý z 7.B skončil na 2. místě.

Všichni doběhli  do cíle ve zdraví a to je nejdůležitější. Oči všem v cíli zářily štěstím, že okruhy v kopcovitém terénu  zvládli a něco zažili. Co říci na závěr. Běh je nejdostupnější forma zdravého pohybu pro všechny a orlovský lesopark k tomu přímo nabádá. Pokud se dětem tato forma pohybu dostane , jak říkám „pod kůži“ už teď, zůstane jim na celý život a nebudou muset v budoucnu řešit zdravotní a jiné problémy.  Najdou zkrátka zdravou “drogu”.

Ing. Viktor Pavelka, učitel TV  ZŠ Ke Studánce

Facebooklinkedin