Podzimní čarování

6.11.2019 Vyp Od rkaleta

Ve čtvrtek 31.10. a v pátek 1. 11. jsme měli  v 5.B projektové vyučování. Kouzelný podzim plný úžasných barev nás inspiroval k podzimnímu čarování ve škole.

Z paní učitelky se stala čarodějnice a děti se nastrojily do libovolných strašidelných masek. V matematice jsme řešili úlohy o čarodějnicích a netopýrech a přitom jsme si procvičili jednotky času a logiku. V českém jazyce jsme řešili doplňovací cvičení plné čarodějných vět. V anglickém jazyce jsme si povídali o Helloweenu a vymýšleli jsme jednoduché věty s číslovkami. Ve čtení jsme si připomněli také naše podzimní svátky – dušičky. Za správná řešení ve všech hodinách byly děti sušenkami, bonbony nebo podzimními samolepkami.

Během obou dnů probíhala soutěž řad – hlavní čarodějnice tří řad si nejdříve nakreslily dýně a za správná řešení jednotlivých úkolů si děti kolem nich lepily barevné podzimní listy. V hudební výchově se děti tanečně předvedly při hymně všech čarodějnic. Vy nevíte, která to je?  No, přece Saxana.

Projektové vyučování se nám povedlo. Závěrem jsme vyhlásili vítěznou řadu. Odměny – bonbony, čokoládové dobrůtky a podzimní samolepky ovšem čekaly na všechny žáky, protože si to zasloužili..

        Mgr. A. Szczepanská

Facebooklinkedin