Pěvecká soutěž Orlovská písnička

1.3.2013 Vyp Od rkaleta

 

Poslední únorový den se nesl ve znamení zpěvu. Dům dětí a mládeže vybídl vyučující hudební výchovy, aby předvedly své svěřence na poli sólového zpěvu.Výzvu přijali  učitelé ze 3 orlovských základních škol.

Naši školu reprezentovaly zpěvačky ve třech soutěžních kategoriích. Nejmladší účastnicí byla Kristýnka Byrtová ze 3.B, která se neohroženě postavila , jako první v soutěži, s písněmi Červená řeka a Ó řebíčku zahradnický, kterou zazpívala opravdu procítěně. Na umístění to však nestačilo. Zato Lucka Miková ze 4.A podala už standardně skvělý výkon, když téměř jazzově zafrázovala píseň Kolik je na světě věcí Petra Skoumala. Také byla odměněna 3. místem.

V kategoriích starších žáků podala nejhezčí výkon, dle názorů všech našich soutěžících i posluchačů v sále, Eva Letalová z 8.A. Bohužel porota měla jiný názor. Ale my jsme po odzpívání písně Spomaĺ, při které se Eva sama doprovodila na kytaru, ,,ječely blahem“. Porota to ale viděla jen  na 3. místo.

Moc pěkně zazpívala  píseň Hvězda na vrbě Jana Pavlištíková ze 7.A, která svým pevným tónem podpořila v soutěži  i kamarádku Henrietu Gebkovou (7.A) a za svou snahu vybojovala 2.místo.

Porota ocenila procítěný swingový přístup Michaely Prchalové z 9.B, kterou odměnila 2. místem za píseň Život je jen náhoda.

Samozřejmě, že se snažily všechny zpěvanky, ale všechny vyhrát nemohou.

Touto cestou děkuji také Barboře Krejčové (6.A), Dianě Jarošové (6.A), Nikole Bradáčové (6.A), Nikole Janečkové (9.A) a také Nikole Bašové(8.A), která trénovala tak pilně, až si ,,uhnala“ dysfonii.

                                                                                                                                                                                                                     Mgr.Barbara Tyrajová

Zde můžete nahlédnout na diplomy, které děvčata obdržela.

Facebooklinkedin