Oslava Dne dětí s překvapením

3.6.2018 Vyp Od rkaleta

Návštěva na oddělení městské policie měla být překvapením ke Dni dětí. Již dlouho předem se na ni všichni moc těšili a byli hodně zvědaví, jak to tam asi vypadá a jaké nové informace se doví.

Hned při příchodu nás mile uvítal Mgr. Václav Šaroch, který nás zavedl do učebny připomínající nám všem dobře známou školní třídu. Usadili jsme se do lavic a pak už jen pozorně poslouchali jeho poutavý výklad, do kterého se snažil zapojit i své posluchače Nejdříve jsme se dověděli spoustu informací o tom, co je hlavním úkolem policie, jaké jsou rozdíly mezi státní a městskou policií, značením jejich příslušníků, rozdíly v používaných autech i zbraních. Další část byla věnována různým nebezpečím, která nás v běžném životě mohou překvapit a jak na ně správně reagovat. Nechybělo ani zopakování linek tísňového volání a jak správně postupovat, když na tuto linku voláme. S nebývalým úspěchem se setkalo vyzkoušení přilby, obušku a vesty a zajištění nebezpečného pachatele. K nejzajímavějším momentům naší návštěvy patřilo nahlédnutí do místnosti, kde na obrazovkách pomocí bezpečnostních kamer bylo možno pozorovat vše, co se na ulicích našeho města zrovna děje a upozornit na chyby, kterých se chodci i řidiči právě dopouštěli.

Tato exkurze byla nejen poučná, ale i velmi zajímavá. A jelikož děti nebyly jen pasivními posluchači, ale do besedy se samy aktivně zapojovaly se spoustou dotazů, na závěr obdržely upomínkové předměty i malou sladkost.

Za celkové provedení akce a příkladný přístup k dětem patří velké poděkování panu Šarochovi a panu strážníkovi, který se na besedě rovněž podílel.

Děkujeme a příště přijdeme zase!                                                                                                                           Žáci 4. A a Mgr. Vlasta Kramná

Facebooklinkedin