Náš oblíbený lyžařský kurz

5.2.2017 Vyp Od rkaleta

Rok s rokem se sešel a my máme za sebou opět náš lyžařský kurz. Věříme, že opět splnil všechna očekávání našich milých žáků, protože naše ano. Tentokrát dostala prostor se vyjádřit k proběhlému kurzu žákyně 8. třídy.

Za kabinet TV a instruktorský tým Mgr. Robert Kaleta

Letošní lyžařský výcvik se vydařil stejně jako ty předchozí. Na svahu se dařilo začátečníkům i pokročilým, kteří si doslova vybojovali možnost účasti. Celý pobyt se udál bez vážnějších zranění, což nás těší. Sic se vyskytla nějaká ta naražená ruka a modřiny, ale všichni si to užívali, jak mohli. Při pobytu nás vedli zkušení učitelé tělesné výchovy, profesionální instruktor i paní zdravotnice společně se svým kolegou ze 7. ročníku.

Dle celkového hodnocení bylo vyhovující ubytování i  jídlo, které by se mohlo jen o malinko zlepšit, líbila se i naší partou skvěle vytvořená atmosféra. Nemluvě o čtvrteční skvělé diskotéce, při které se všichni pořádně odvázali. Na diskotéce se uskutečnily taneční duely, „ploužáky“, které nám odhalily nějaký ten vztah a samozřejmě se jí  zúčastnili i brečící žáci z 9. ročníku, kteří bohužel věděli, že už na LV se svou základní školou nepojedou.
Ve výcviku se začátečníci naučili základy jízdy na lyžích i snowboardu a pokročilí jedinci zdokonalili své dovednosti. Ostatní se naučili schopnosti spolupracovat, ať už při společně stráveném čase při hrách nebo při vykládaní našich věcí. Všichni jsme si odpočinuli od školních povinností a poznávali ostatní i sami sebe.  Já sama jsem si to užila ještě více, než to zde popisuji. Přála bych ostatním, aby si uvědomili, jaká to byla nádhera a nechlubili se pouze tím, že bydleli v  luxusním hotelu a zalyžovali si. Aby si uvědomili, že tyhle překrásné vzpomínky se jim vryjí do paměti a jednou je budou vykládat svým dětem. Pevně doufám, že příští rok se s ostatními setkám na lyžařském kurzu ve zdraví a pohodové náladě, jaká kolem nás celý týden proudila.

Karin Michalíková, žákyně 8.A

Foto: http://kestudance.rajce.idnes.cz/Lyzak_2017/

Facebooklinkedin