Městské kolo ve vybíjené – II.stupeň dívky

26.3.2016 Vyp Od rkaleta

22.3.2016 se na ZŠ K. Dvořáčka uskutečnilo jako každoročně MK ve vybíjené žákyň. Soutěžilo se ve dvou kategoriích. Mladší žákyně – dívky 6. a 7. tříd a starší žákyně- dívky 8. a 9. tříd ZŠ. V obou kategoriích se soutěže účastnilo celkem 5 škol. V soutěži bylo stanoveno, že děvčata sehrají zápasy každý s každým, dívky ve své kategorii hrály celkem 4 zápasy.

Mladší žákyně sehrály velmi těžké zápasy s Gymnáziem a ŽŠ Školní, zápas o první místo musel být dokonce prodloužen. Nakonec se však ukázalo, jak silné hráčky jsou a dosáhly letos na příčku nejvyšší. Postoupily tak do okresního kola, které nás čeká 7.4.2016 v Havířově.

Starší žákyně, také letos sehrály velmi těžké zápasy. Taktéž nejsilnějším soupeřem byla ZŠ Školní a Gymnázium. Na nejlepší hráčky letos dívky nedosáhly a sehrály velmi těžký a emotivní zápas o II. a III. místo, bohužel těsně prohrály. I přesto se umístily na krásném III. místě.

Všem dívkám za kabinet TV gratuluji a děkuji za vzornou reprezentaci školy a to nejen sportovní, ale i v chování a vystupování. Dívky se chovaly slušně né jen za závodech, kde se vzájemně starší a mladší žákyně povzbuzovaly. Ale především po cestě zpět, když pomohly starší paní, která upadla na chodníku. Očistily jí špinavé oblečení, sebraly popadaný nákup a ještě paní odprovodily domů. Děvčata děkuji!

Za kabinet TV  Mgr. Radka  Václavíková

 

 

Facebooklinkedin