Matematický klokan 2013

Matematický klokan 2013

30.3.2013 Vyp Od rkaleta

Den 22. březen byl opět ve znamení soutěžení na naší škole.

Tentokrát se jednalo o mezinárodní soutěž Matematický klokan, která vznikla v Austrálii a od roku 1991 se rozšířila do dalších zemí Evropy.

Tento den se soutěžilo ve všech krajích naší republiky v jednom termínu, takže žáci absolvovali školní, oblastní, republikové a vlastně  i mezinárodní kolo ve své lavici.

Kategorie Cvrček je určena zákům 2. a 3. tříd, kategorie Klokánek žákům4. a 5. ročníku.

Soutěžící v kategorii Cvrček řešili 18 úloh, na které měli 60 minut včetně organizačních záležitostí. Pro kategorii Klokánek bylo připraveno 60 minut čistého času.

Úlohy byly rozlišeny podle předpokládané obtížnosti ( za 3,4 a5 bodů). Za neřešenou úlohu nezískávali ani neztráceli žádný bod. Za špatnou odpověď se jim jeden bod odečítal.

A jak to vlastně všechno dopadlo?

 Zde jsou jména tří nejlepších v každé kategorii.

kategorie Cvrček:                                                                                            kategorie Klokánek:

1. místo –  Karel Holeksa, 3.B                                                                            1. místo – Tobiáš Adamčík, 4.B  

2. místo –  Marek Korta ,  3.B                                                                             2. místo –  Vít Jurčák, 5.A     

3. místo – Adam Krutiok, 3.A                                                                             3. místo –  Veronika Kubienová, 5.A , Tobiáš Kopáček, 5.B

Tři nejlepší řešitelé z každé kategorie obdrželi hodnotné věcné ceny, které poskytl Nadační fond naší školy a všichni ostatní sladkou odměnu, aby se nenechali odradit a příští rok to zkusili znovu.

Vítězům blahopřejeme  a v dalším ročníku se těšíme na shledanou!

                                                                                                                               Za MS 4. a 5. tříd Mgr. Vlasta Kramná

 

 

 

Facebooklinkedin