Lyžařský kurz

Lyžařský kurz

6.2.2013 Vyp Od rkaleta

 

Po roce jsme opět na jedné z nejúspěšnějších akcí, organizovaných školou, a to na lyžařském kurzu ve skiareálu Rališka v Horní Bečvě. Ubytování a služby na hotelu Mesit jsou opět bezkonkurenční.

Chtěli bychom se podělit s našimi zážitky. Stihli jsme pořídit pár fotografiií a zveřejňujeme i názory účastníků. Jeden příspěvěk je od začátečníků, žáků 7. ročníku, druhý od starých harcovníků – deváťáků, kteří se kurzu, pro velký úspěch účastní již potřetí.

,, Ihned po příjezdu se nám zde okamžitě zalíbilo. V neděli jsme se ubytovali, seznámili se s prostory hotelu – krásnými pokoji a apartmány, jednacím sálem, hernou, bazénem, jídelnou. V pondělí jsme vyrazili na sjezdovku. Někteří stáli na lyžích nebo snowboardu poprvé. Začátečníci pořád padali, ale i přes tato úskalí, to byla legrace. Další den dopoledne pršelo, takže naše ježdění bylo zkráceno více než o hodinu. Byli jsme promoklí, ale nám to nevadilo. Navečer padal sníh. Tak obrovské sněhové vločky jsme ještě neviděli. Byla to nádhera! Večer jsme měli super diskotéku. Je tady další milion super věcí. Před chvílí jsme se vrátili z procházky do centra Horní Bečvy, kde jsme si nakoupili minerálky, sladkosti a někteří i suvenýry pro rodiče nebo sourozence. Cestou jsme hráli hru – klíšťata. Spočívala v tom, že jme si nenápadně vzájemně připínali na oděv prádelní kolíčky = klíšťata. Ten, kdo si klíště donesl až do cíle, prohrál.

Kdybychom měli pobyt zhodnotit jednou větou, tak: JE TO PROSTĚ SUPER!!!“                                                      za sedmáky Sarah Pěgřimočová

 

,, Jako každý rok nám lyžařský výcvik probíhá skvěle. V neděli jsme se ubytovali a seznámili se svými instruktory. Jedničku lyžaře vede pan ředitel Milan Fus, lyžaře začátečníky má na starost pan učitel Michal Starostka, jedničku snowboarďáky vede pan učitel Robert Kaleta a snowboarďáky začátečníky vede pan instruktor Michal Čontoš.

Pondělí bylo pro některé z nás, hlavně začátečníky, hodně náročné. Večer jsme měli přednášku o snowboardingu a po skončení jsme si všichni zahráli pár her. V úterý to bylo ještě náročnější! Na svahu nás totiž zastihl déšť, takže jsme byli promočeni až na kost. Hodně nás mrzí, že jsme naštvali učitele. Vysloužili jsme si zákaz navštěvování na pokojích. Naštěstí jsou tu prostory, kde se můžeme scházet –  herna, přednáškový sál, chodba a vstupní hala hotelu. Pro nás deváťáky je to poslední lyžák na základce-BOHUŽEL!

Osmáci a deváťáci se sem na Mesit vrací téměř ve stejné sestavě, protože lyžařské kurzy zde JSOU PROSTĚ SKVĚLÉ!!! Sedmáci si teprve zvykají. Každý budoucí sedmák by si tuto akci určitě neměl nechat ujít!“

za deváťáky Michaela Gavlasová a Dominika Pčolárová

A tady je pár záběrů, které dokumentují naši náladu a spokojenost. Podívejte se.

Facebooklinkedin