Lyžařský kurz ZŠ Ke Studánce 

Lyžařský kurz ZŠ Ke Studánce 

8.3.2023 Vyp Od Radka Bednarzová

Na lyžařský kurz naší školy odjelo v neděli 26.2.2023 42 žáků. Většina dětí byla ze sedmých tříd doplněných o deváťáky. Společně s žáky odjeli čtyři učitelé a naše zdravotnice. Ubytování jsme byli na hotelu Mesit na Horní Bečvě.

V pondělí nás přivítal mrazivý den a 10 cm nového sněhu ve skiareálu Rališka. Sluníčko se nám ukázalo už v úterý a hřálo nás až do pátečního odjezdu každý den. První den je vždy náročný.  Převézt všechen materiál na sjezdovku, rozdělit žáky a začít u začátečníků se základy. Těch bylo letos 24 a bylo hned vidět u nazouvání lyžáků, že si vše nacvičili doma. Nikdo nezapomněl rukavice, přilbu, vše proběhlo hladce. Všichni poslouchali první rady, jak si nasadit lyže, stát kolmo ke svahu, vyjít na lyžích kopec a pak to nejdůležitější, rozjet se, sjet dolů a bezpečně zastavit.  Všichni poctivě trénovali a už první odpoledne bezpečně projížděli brankami. Po prvním dni byli všichni krásně unaveni a hurá na oběd, po obědě krátká siesta a relax v bazénu.  

Druhý den už většina začátečníků vyjela na vleku a pak už to nebyla taková dřina jako první den. Jednotlivými cvičeními, která na sebe navazovala, jak začátečníci, tak i pokročilí rozvíjeli nové dovednosti.  Lyžařský kurz měl kromě lyžování i další program, hry, turnaj v šipkách, přednášky a samozřejmě nemohla chybět diskotéka. Vše završil páteční lyžařský závod ve slalomu. Vyhlášení, předání cen a medailí v několika kategoriích proběhlo hned po závodě na svahu. Na závěr společná fotografie, naložit lyže a po obědě odjezd domů. Více o atmosféře lyžařského kurzu napoví fotografie, kde je vidět, že kurz si užili nejen žáci, ale i pedagogové. 

                                                                                           Ing. Viktor Pavelka, učitel TV

 

Facebooklinkedin