JAZYKY HROU 2017

12.5.2017 Vyp Od rkaleta

Regionální soutěž Jazyky hrou se každoročně koná na ZŠ Mládežnická v Havířově – Podlesí. Své dovednosti v užívání cizích jazyků si zde mohou porovnat žáci 8. a 9. tříd a žáci nižších ročníků víceletých gymnázií z celého regionu.

Ve středu 10. května se do soutěže zapojili i čtyři deváťáci ze ZŠ Ke Studánce – Lucie Pokorná a Adéla Zemčíková testovaly svou znalost německého jazyka a Petr Fojtík s Dominikem Molinkem  ověřovali své schopnosti využít v praxi to, co znají z hodin anglického jazyka. Tématem letošní soutěže byla móda, na soutěžící čekalo deset rozmanitých úkolů, od tradičního poslechu a čtení s porozuměním přes doplňovací úkoly a přiřazování až po oblékání papírových postaviček a přišívání knoflíků barevnými přízemi.

Soutěže se zúčastnilo 180 žáků, tedy 90 soutěžních dvojic z celého regionu, nejvíce zastoupeným jazykem byl jazyk anglický, dále jazyk německý, ruský a francouzský.

I když naši žáci letos neobsadili nejvyšší příčky, užili si pěkné dopoledne plné zajímavých úkolů. Všem účastníkům děkujeme za reprezentaci školy a přejeme hodně úspěchů v dalším studiu cizích jazyků.

Další informace lze získat na http://www.mladezka.cz/events/585/jazyky-hrou-regionalni-soutez-v-cizich-jazycich/

Mgr. Monika Kozubková

Facebooklinkedin