Happy Halloween ve 4. A

1.11.2019 Vyp Od rkaleta

Ve čtvrtek 31. října se to ve 4. A hemžilo duchy, čarodějnicemi, upíry a dalšími příšerkami – slavili jsme Halloween. Samotné oslavě předcházela práce na výzdobě třídy a výroba pozvánek na „halloweenskou párty“, na nichž se podílely hlavně Anička, Viki, Vali a Kiki.

Projektový den jsme zahájili informacemi o tomto anglosaském svátku, který se slaví většinou v anglicky mluvících zemích a jehož tradičními znaky jsou vyřezané dýně se svíčkou uvnitř, čarodějky, duchové, černé kočky apod.

U nás nemá Halloween takovou tradici, ale mezi dětmi získává stále větší oblibu. U většiny z nás má daleko větší význam svátek Všech svatých neboli „Dušičky“ – památka zesnulých, kdy vzpomínáme na ty, kteří už nejsou mezi námi a zdobíme hroby svíčkami, věnci a květinami.

Na úvod projektového dne jsme zhlédli video Halloween night, poté jsme se zábavnou formou naučili slovní zásobu související s tímto svátkem a pustili se do řešení úkolů v pracovním listu, které ukrývaly tajný vzkaz. Následovala dekorace dýně. Na závěr této části si žáci zahráli „halloweenské“ pexeso.

V druhé části jsme se seznámili s dalším zvykem, kdy se děti oblékají do strašidelných kostýmů, chodí od domu k domu s tradičním pořekadlem „Trick or treat“ a „koledují“ o sladkosti. Tuto říkanku jsme se rychle naučili a na „Pumpkin dance song“ si také zatančili.  Nelehký byl úkol, kdy žáci měli ve dvojicích vymyslet krátkou básničku na téma „Halloween.“ I toto zvládly všechny dvojice se ctí, některá dílka byla velmi zdařilá.

Vyvrcholením celé akce byla přehlídka masek spojená s vyhodnocením 10 nejlepších. Porotou byla celá třída, každý žák na připravený lístek napsal jména tří žáků v nejhezčích maskách. Odměnou pro nejlepší byla čokoládová lízátka s motivem strašáka, ostatní obdrželi čokoládové bonbony s motivem dýně. Nelze tedy než konstatovat, že si „halloweenské“ dopoledne všechny děti moc užily a ani si nevšimly, že se při tom naučily spoustu slovíček a získaly mnoho nových informací.

Děkujeme rovněž všem maminkám za dobroty, které pro děti přichystaly.

      Za žáky 4. A Mgr. Vlasta Kramná, tř. uč.

Facebooklinkedin