Halloween na Studánce

1.11.2017 Vyp Od rkaleta

Halloweenské pečení

V průběhu měsíce října vyhlásila žákovská rada akci „Halloweenské pečení“. Úkolem bylo přinést za třídu výrobek s Halloweenskou tématikou a vysloužit si tak až 5 bodů v rámci celoroční soutěže. Porota ohodnotila dobroty následovně:
– 5 bodů získává třída 7. A za své tři výrobky – Halloweenský dort, dort „Mozek“ a perníčky
– 4 body putují třídě 6. A za hrobečkovou čokoládovou buchtu
– 3 body si vysloužila třída 7. B za dýňový krém
– 2 body byly uděleny třídě 9. B za kreativitu a snahu donutit porotu, aby si uvařila sama 😉
Ve fotogalerii si můžete prohlédnout také nesoutěžní slaný dort „Mumie“ paní učitelky Václavíkové, který se určitě stane inspirací pro příští rok.
Halloween v obrazech
Poslední říjnový den se třídy druhého stupně po roce opět proměnily ve strašidelná doupata a žáci se nadšeně vyřádili při tvorbě halloweenského make-upu. Jak jim to šlo, posuďte sami. Výzdoba tříd i kostýmy se bodově započítávají do celoroční soutěže.
Za Žákovskou Radu Mgr. Veronika Tobolová

Halloween ve 3.A

Strašidelné dýně, čarodějnice, zombie a kostlivci? Krvavé prsty na talíři a strašidla po stěnách? Tajemný závoj se pootevřel a přízračný svět se dostal mezi nás. Bojíte se? Nemusíte, je to jen na jeden den. Jen dnes v naší třídě slavíme Halloween.

Mgr. Anatoli Březná a strašidla

Třída plná strašidel
V úterý 31. 10. se to ve třídě 4.B hemžilo strašidly. Masky, účesy, kresby na tvářích, dekorace. Ve znamení Halloweenu proběhlo celé dopolední vyučování. A zábava? Četli jsme si z lexikonu strašidel, kreslili jsme podle diktovaného návodu, vyráběli čarodějnice, naučili jsme se píseň o strašidlech a také jsme si zasoutěžili v počítání. Nakonec děti čekala sladká odměna v podobě pokladu, který našly podle zašifrované zprávy. Vše se povedlo a nám se to líbilo.
Mgr. Jarmila Folvarčná a děti ze 4.B

Halloweenská angličtina v 5. A a 5. B

V úterý 31. 10. jsme hodinu angličtiny pojali v duchu Halloweenu. Zazpívali jsme si anglické strašidelné písničky, zatančili „Pumpkin dance“ a na závěr si oddechli při luštění Halloweenské křížovky. Moc jsme si to užili 🙂
Mgr. Veronika Tobolová

HALLOWEEN

Konec října se přiblížil a děti se začaly těšit na svátek dýní, strašení a hrůzostrašných převleků. Ani letos v blížícím se „dušičkovém“ čase jsme v naší škole nezapomněli na oslavu tradičního anglosaského lidového svátku Halloween. Žáci si tak oživili vyučovací hodiny zábavnými aktivitami. V hodinách anglického jazyka si  popovídali o všech zvycích, tradicích i legráckách, které k tomuto svátku patří, mohli přijít v tematických kostýmech a přinést si občerstvení. Žáci 5.B. strávili také odpoledne plné pečení sladkých dortíčků a vaflí, které si dle vlastní fantazie nazdobili a v rámci utužování vztahů s mladšími dětmi připravili prvňáčkům besedu spjatou s tradičními zvyky Halloweenu, jako je například lovení jablíček.

Cílem celé akce bylo seznámit se podrobněji s tímto svátkem, s jeho původem, způsobem jeho slavení, s legendami, které se k němu váží, srovnat ho s naší Památkou zesnulých a také si tento den „strašidelně užít“.

      Mgr. Lenka Gráfová, Mgr. Iveta Tobolová

Facebooklinkedin