Edubus aneb moderní vzdělávací učebna na Studánce

4.5.2022 Vyp Od rkaleta

Ve středu 3. května k nám do školy zavítal EDUBUS, Mobilní polytechnická laboratoř pro školy. Tento ojedinělý vzdělávací projekt, který umožňuje popularizaci polytechnických oborů pomocí aktivizujících výukových metod, moderních technologií a atraktivního prostředí zároveň navazuje na novinky ve školním vzdělávacím plánu a motivuje žáky a pedagogy k využití moderních technologií.

V Edubusu proběhly celkem 4 workshopy. Pro žáky Digitální mikroskopie (7. ročník), Když je led suchý (8. ročník), Tlakohrátky (5. ročník), pro učitele pak práce s dotykovými digitálními technologiemi a využití aplikací ve výuce. Například žáci 5.třídy se zábavnou formou  seznámili s atmosférickým tlakem. Vyzkoušeli si pokus se zahříváním vzduchu v láhvi, vytlačování kapaliny z PET láhve pomocí vzduchu, nebo co je podtlak. Při šroubování šroubků na bedýnce si ověřili, zda jsou manuálně zruční.

Akce byla velmi zdařilá a přínosná. Tuto akci se podařilo zorganizovat panu řediteli, který využil možnost EDUgrantu zdarma již v loňském školním roce.

Tato akce je jedna z mnoha, které přispívají k modernizaci a inovaci ZŠ Ke Studánce.  V současné době pracujeme na inovaci školního vzdělávacího plánu, využíváme novou multimediální a jazykovou učebnu, novou 3D tiskárnu z projektu Průša do škol, nakoupili jsme roboty a chromebooky pro první i druhý stupeň v rámci zmíněných inovací. Doufáme, že se nám tyto nové kroky osvědčí a budou pro naše děti přínosné jako dnešní vědecký den s Edubusem.  

Mgr. Robert Kaleta, ředitel školy

Facebooklinkedin