Den řemesel na SOŠ v Bohumíně

25.9.2019 Vyp Od rkaleta
Čtrnáctičlenná skupina našich vycházejících žáků měla možnost prožít středeční dopoledne trochu jinak – žáci se jeli podívat akci Den řemesel, kterou tradičně pořádá SOŠ Bohumín. Jako každoročně škola prezentovala všechny obory, které se zde vyučují, maturitní i učňovské, studenti předváděli své dovednosti v oboru provozu a ekonomiky dopravy, v oblasti sociální práce a zdravotní TV, učni se pochlubili svými dovednostmi v oborech elektrikář, mechanik opravář motorových vozidel, obráběč kovů nebo strojní mechanik. Největší zájem byl – jako obvykle – o stánky kuchařů a číšníků, kteří připravili ochutnávky, a kadeřnic, které vytvářely neobvyklé účesy všem zájemcům z řad návštěvníků.
Sami žáci měli možnost si zasoutěžit, zasportovat, jezdit s autíčkem na dálkové ovládání, které zde běžně používají ve výuce, a samozřejmě využili možnosti ochutnávek a některé slečny odešly s novým účesem.
Mimo to se setkali i s několika našimi bývalými žákyněmi, které bohumínskou střední školu navštěvují.
Všem účastníkům děkuji za aktivní přístup k nabízeným aktivitám a přeji jim, aby si také dobře vybrali svůj studijní obor.
Mgr. Monika Kozubková
Facebooklinkedin