Čtenářské kluby i na naší škole

19.4.2017 Vyp Od rkaleta

V rámci výzvy Šablony 2016 některé třídy naší školy zapojily své žáčky do práce v čtenářských klubech. Jeden z nich pracuje i ve třídě 3. A. Každé úterní odpoledne se s dětmi scházíme, abychom si povídali o přinesených knížkách, čteme si z nich, doporučujeme své knihy ostatním spolužákům, mnozí si rozečtené knihy odnášejí domů.

Náplň práce v klubu je rozmanitá. Na jedné ze schůzek jsme se seznámili s termínem audiokniha, poslechli jsme si několik pěkných pohádek, rozebírali jednotlivé postavy, plnili uložené úkoly a pokusili se i o dramatizaci. Nejvíc jsme se však těšili na práci s čtečkami knih, jelikož nikdo z nás nevěděl, o co se vlastně jedná a jak se s takovou čtečkou vlastně zachází. To se záhy změnilo a ke konci lekce jsme její ovládání měli v malíčku a mohli si číst knihy dle vlastního výběru.

Pro zpestření práce našeho klubu jsme již několikrát zavítali do městské knihovny. Tyto lekce máme moc rádi, poněvadž se v nich od paní knihovnice dovídáme spoustu užitečných informací  počínaje tvorbou knih, jejich vydáváním, půjčováním a dalšími službami, které tato knihovna poskytuje.

A když nám zbude chvilka času, najdeme si každý v knihovně své místečko, začteme se do té „své“ knihy a prožíváme dobrodružství se svým oblíbeným hrdinou. Všichni věříme, že práce v čtenářském klubu je dobrou příležitostí zdokonalit své čtenářské dovednosti a stát se dobrým čtenářem.

                                                                           Žáci 3. A a Mgr. Vlasta Kramná

Facebooklinkedin