Co se dělo v pátek, aneb exkurze do útulku a ne s prázdnou

14.1.2014 Vyp Od rkaleta

S úmyslem pomoci nechtěným či týraným pejskům jsme se vydali dne 10.1.2014 do psího útulku v Orlové. A nejeli jsme  s prázdnou… Nemalý náklad, na kterém se podíleli žáci naší školy, a to jak z druhého, tak z prvního stupně, obsahoval krmivo, deky, plyšáky, pamlsky a jistě by se našla i spousta dalších věcí, které jsme byli ochotni pejskům darovat.

V pátek se do útulku přišli podívat žáci třídy 9.A, přičemž celý náklad byl pohromadě odvezen panem ředitelem a školníkem.  Společně jsme se střetli v útulku Orlová-Lazy a všechny naše dary nanosili dovnitř.  Následovala srdceryvná podívaná na jeho čtyřnohé obyvatele. V té chvíli jistě nikdo, kdo do sbírky přispěl, nelitoval a snad každý z nás by si nejradši jednoho z těch roztomilých chlupáčů odvedl domů. Všichni pejsci byli naprosto jedineční a kouzelní a svými pohledy si brzy získali srdce všech.  Během té malé exkurze útulkem jsme stihli všem pejskům nakrmit bříška chutnými pamlsky. Následně nám bylo povoleno si pár pejsků vzít z kotců a zajít s nimi na společnou procházku k Becírku. Nejraději bychom vzali všechny, ale to bohužel nebylo možné, a tak nám nakonec společnost,  při pěkné lednové prosluněné  procházce,  dělalo hravé čtyřměsíční štěndo –  Lumpík, pětiletá křížená fenka ovčáka – Liška a dvouletý jezevčík Dodo. Toto trio bylo zároveň středobodem našich zájmů po celou dobu procházky.  U Becírku jsme se všichni společně vyfotili a šlo se zpátky do útulku,  kde jsme bohužel museli pejsky opustit.

Tato návštěva zanechala vzpomínky v paměti náš všech a mnoho z nás  se jistě bude rádo do útulku vracet i ve svém volném čase.

Ráda bych připomněla, že pokud sháníte věrného psího společníka, neostýchejte se navštívit útulek a adoptovat si jej odtamtud.  Čeká tam na vás spousta krásných pejsků, kteří se těší,  až vás budou moci zahrnout vděkem, láskou a i nějakými těmi lumpárnami, bez kterých by to zkrátka nešlo.  A tak se nebojte a pojďte je třeba i jen navštívit jako my.

Sepsala Eva Letalová za třídu 9.A

Facebooklinkedin