Čertovské hrátky ve 2.A

8.12.2020 Vyp Od rkaleta

 Ve čtvrtek 3. 12. a v pátek 4.12. přišli do 2.A čertíci a andílci. Ne opravdoví, ale nastrojení žáci. Masky byly skvělé!  Začal veselý předvánoční čas. Poslouchali jsme koledy a vyprávěli si o dávných zvycích. V matematice děti řešily úkoly, které pro ně vykouzlila čarodějnice a  většina je splnila na jedničku.  Také všichni  vybarvovali listy stromů podle toho, jaké číslo jim vyšlo v příkladech. Velmi lehký úkol většina zvládla bez chyby.

V JČ jsme určovali druhy vět pomocí předvádění, např. věta rozkazovací – žáci museli tlesknout, věta přací, museli říct- ach… Byla to velká legrace. Další úkol byl s popletenými písmenky.  Na obrázcích stromů a keřů byla pomíchaná písmenka. Děti je měly správně seřadit. Třeba z  písmen UKB vznikl BUK.

V psaní a čtení  jsme si opakovali písmena C a Č,  četli jsme si říkanky a vybarvili omalovánku s čertíkem. Za správná řešení dostávali andělé a čertíci zlaté hvězdičky, které si lepili na papírové zvonky. Ve VV jsme dokončili čerty z minulé výtvarné výchovy.  Opravdu se jim moc povedli. 

 A nyní nastala očekávaná chvíle.  – Začali jsme  zdobit vánoční perníčky – stromky, sněhuláky, zvonky a hvězdičky.  Čím ? Cukrovou polevou, malými lentilkami, rozinkami, mandlemi a mnoha dalšími ozdobami. Perníčky provoněly celou třídu. Zvonečky si mohly děti sníst a ostatní perníčky jsme zabalili jako ozdoby na vánoční stůl.

Nemohli jsme si zazpívat, ale nám to nevadí.

Andělské a čertí úkoly všem  dobrou náladu nahradí.

Zdravíme na dálku celou naší školu.

Mějte se všichni  báječně a nejen u štědrovečerního stolu.

                                                           Mgr. A. Szczepanská a děti ze 2.A

Facebooklinkedin