Atletický čtyřboj  žáků ZŠ a GOA v Orlové

17.6.2022 Vyp Od Radka Bednarzová

V pondělí 13.6 na atletickém oválu ZŠ Karla Dvořáčka v Orlové se sešly pětičlenná družstva ZŠ a GOA, aby si poměřila své síly v atletických disciplínách.  Právem je atletika nazývána královnou sportu, neboť pochází z antického Řecka. Pravda je, že je to už dávno, tak prošla za více než  2000 let svým vývojem. V současném civilizovaném světě, kde vládne technika, je v povědomí většiny lidí tak trochu v ústraní díky jiným atraktivním sportům, které jsou lépe finančně ohodnoceny. Stále  však platí stará řecká „kalokagathia“, harmonie těla a ducha, a atletické disciplíny rozvíjely u starých Řeků obojí.

Atletický čtyřboj organizoval DD v Orlové a ředitelkou závodu byla paní Lenka Vargová. Po prezentaci se rozběhly téměř všechny atletické disciplíny, kdy rozhodčími byli dozorující pedagogové, kteří přivedli své žáky. V jakých disciplínách to žáci soutěžili:  Běh na 60 m, 600 m, 800 m a 1000m podle věku žáků, potom následoval skok daleký, skok vysoký, hod kriketovým míčkem, vrh koulí ( jen starší žáci a žákyně).

 ZŠ Ke Studánce obsadila  všechny věkové kategorie, kdy v individuálních disciplínách získala celkem 8 medailí. V jednotlivcích předvedl neskutečný výkon Jakub Zapletal ze 7.B, který ve   skoku do dálky skočil 520 cm, a to hned svým prvním pokusem,  a běh na 60 m dal za 7,92 s, přestože se nevěnuje aktivně žádnému sportu, tyto disciplíny si zkusil až v hodinách TV.  

Jak dopadla družstva ZŠ Ke Studánce?  Nad očekávání dobře.  Mladší žáci díky Kubovi a vyrovnaným výkonům ostatních v družstvu, Markovi Ogrockému,  Markovi Šandrikovi a Matyáši Pazdoňovi obsadili první místo.

Mladší žákyně Hana Vavříčková, Valerie Truhlářová, Viktorie Truhlářová, Beáta Ptáčková a Barbora Káňová skončily třetí.

Družstvo starších žákyň ve složení : Eliška Kondziolková, Veronika Slívová, Anna Holzbauerová, Markéta Huráčová a Natálie Závrská, bralo pouze čtvrté místo.

 Atmosféra byla neskutečná, všichni atleti a atletky  dali do svých výkonů vše a překonávali své limity, atraktivní byly závěrečné běhy na dlouhý distanc. Napětí, povzbuzování. Atletické závody si užili všichni i pedagogové jako rozhodčí, kteří někdy nevěděli co dříve, aby se vše stihlo. Díky patří všem, kteří tam zkrátka byli, viděli, vyhráli nebo se jen zúčastnili. Na focení nebylo moc času, přesto následující foto napoví o všem, co se se událo na atletickém oválu.

                                                                                                          Ing. Viktor Pavelka, učitel TV

Facebooklinkedin