A JEDEME ZA ZVÍŘÁTKY!

21.6.2021 Vyp Od rkaleta

Na závěr školního roku se třída 5. A vypravila na školní výlet do Zoo Ostrava. Tento den žáci využili nejen k oddechu po letošní náročné distanční výuce, ale i  k rozšíření svých znalostí z oblasti přírodních věd.

Výletní den začal krásným slunečným počasím. Již dlouho předem jsme byli natěšeni na to, čím nás zvířátka překvapí. První zastávka byla u krásných plameňáků, kteří nám předvedli, jak  při odpočinku dokážou stát na jedné noze s hlavou ukrytou pod křídlem. Poté jsme pokračovali dál a těšili se, až se dostaneme ke kozám, mezi které je možno volně vstoupit a nakrmit je zakoupenými granulkami. Velké pozdvižení způsobilo, když se kozy snažily zjistit, co to máme za dobrůtky v dlaních,  běhaly za námi a některé na nás i vyskakovaly. Po krmené „divé“ zvěře jsme pokračovali v prohlídce. Cestou jsme měli možnost pozorovat levharta, spícího lva, opice s jejich akrobatickými kousky, krásné zebry, obrovského slona indického a další. Unaveni vedrem a dováděním na různých atrakcích jsme uvítali možnost svézt se na zpáteční cestě zoovláčkem, který nás bezpečně dovezl až na samý začátek našeho putování za zvířátky. Kromě prohlídky jsme měli příležitost utratit i nějakou tu korunu, ochutnat ledovou tříšť, cukrovou vatu a další pochutiny. Těsně před odjezdem jsme ještě stihli nakoupit v zooshopu drobné suvenýry pro sebe i naše nejbližší.

Po 13. hodině jsme se neradi se Zoo loučili a přiměřeně unaveni se vraceli zpět ke škole. Každý z nás si  určitě z výletu přivezl nevšední zážitky, na které budeme ještě dlouho a rádi vzpomínat.

                                                                                     Mgr. V. Kramná, J. Kuzníková a žáci 5. A

Facebooklinkedin