1.ČERVEN VE ZNAMENÍ OSLAV

1.6.2021 Vyp Od rkaleta

Tento den je většinou zažitý jako den plný her, soutěží a sladkostí.

Nejinak tomu bylo i v 5. A třídě, která se rozhodla svátek věnovaný dětem náležitě oslavit. Program jsme rozdělili do několika částí. První část programu byla věnována únikovým hrám na počítači. V jedné z nich zvířata utekla ze svých výběhů a ošetřovatelé potřebovali pomoc. Naším úkolem bylo rozluštit kód zámku a tím zachránit celé město. Abychom se ke kódu vůbec dostali, bylo zapotřebí vyřešit spoustu rozmanitých úloh, které vyžadovaly nemalé znalosti z přírodopisu. A protože toho o zvířátkách víme docela hodně, s úkoly jsme si hravě poradili a „město zachránili.“

Posilněni svačinou jsme se vypravili na vycházku do lesoparku. Cestou jsme se zastavili na výborné zmrzlině, na kterou nám přispěl „Nadační fond“ naší školy.

Závěrečná část oslav se nesla ve sportovním duchu. Na „Lesním“ hřišti v lesoparku jsme dováděli na lanových překážkách, prolézačkách a tím si upevňovali obratnost, vytrvalost a sílu, což nám v době zavřených sportovišť tolik chybělo. Celé dopoledne vládla v kolektivu dobrá nálada a pohodová atmosféra. A protože všechno má svůj konec a začátek, i naše oslava skončila. Krásně jsme si ji užili a plni zážitků se vraceli ke škole. Ještě dlouho budeme na letošní Den dětí vzpomínat!

                                                                                           Mgr. V. Kramná, J. Kuzníková a žáci 5. A

Facebooklinkedin