Pancake day – projektová výuka ve 3.B

14.2.2020 Vyp Od rkaleta

Letos jsme s žáky 3.B a Klubu anglického jazyka realizovali Pancake day (Palačinkový den). Každý jistě zná klasické anglosaské svátky jako Halloween či Den svatého Valentýna. Málokdo si ale dokáže spojit palačinky s klasickým svátkem slavícím se například ve Spojeném království, Irsku nebo Kanadě.

My jsme se s žáky rozhodli, že si tento den uděláme i u nás a propojíme ho všemi předměty. V hodině anglického jazyka jsme se s tímto svátkem seznámili, na toto téma procvičili novou slovní zásobu a přečetli si, jak tento svátek slaví děti ve Velké Británii. V pracovních činnostech jsme společně vyrobili těsto podle receptu, usmažili a dochutili hotové palačinky každý podle svého apetitu. V tělesné výchově jsme uspořádali tradiční palačinkový závod, jehož historii znali již žáci z hodin anglického jazyka. Cílem závodu bylo uběhnout v zástěře, šátkem na hlavě a s pánví v ruce stanovenou trasu a při tom otáčet „palačinku“.

A nakonec v hodině prvouky se žáci zabývali měřením objemu a hmotnosti, v matematice přepočítávali jednotky. Děti se uspořádáním tohoto dne seznámily s méně známým svátkem a dle jejich reakcí jej budou slavit už pravidelně.

Mgr. Jiří Zinecker, Mgr. Lenka Gráfová

Facebooklinkedin