Talentovaní žáci a jejich úspěchy

Chce být špičkovým hokejistou

Matyáš Mlýnek, žák 5. A třídy, má za sebou první sezónu v dresu hokejového klubu HC Vítkovice. A jak tato sezóna dopadla? V krajské soutěži pátých tříd vybojovali kluci 1. místo a Matyáš obsadil v kanadském bodování třetí příčku. Na vánočním turnaji skončili druzí za slavnou Kometou Brno. DSC_0140-2[1]

Z velikonočního mezinárodního turnaje ve Francii si chlapci přivezli pohár a zlaté medaile. Myslím, že všichni přejeme Matyášovi co nejvíce úspěchů i v dalších sezónách a ať se mu splní jeho sen – hrát na kanadském ledě!

Mgr. Milan Fus

Další tenisový talent z Orlové

Ve dnech 16. – 18. 1. 2016 se v TK Slavia Orlová konal celostátní turnaj mladších žáků, kterého se zúčastnilo celkem 24 soutěžících.

Nejlepším z01e všech se stal žák 5. A naší školy Dominik Kubatko, který ve dvouhře vybojoval krásné 1. místo. Nezklamal ani ve čtyřhře, kde byl neméně úspěšný a skončil rovněž na prvním místě. O radost ze svého umístění se podělil se svými spolužáky, kterým přinesl ukázat krásné poháry. Moc gratulujeme a držíme pěsti do dalších sportovních bojů.

Mgr. Vlasta Kramná, tř. uč.

Síla, výdrž, vůle, odhodlání

Tímto krédem se řídí Jirka Červeňák ze třídy 8. A, který patří mezi naše vzpěračské20151124_105112 naděje. Vzpírá za VŠOZ Horní Suchá. Na Mistrovství České republiky v Teplicích zvítězil ve své váze ve dvojboji v kategorii starších žáků. JEN TAK DÁLE, JIŘÍ !

Cyklistické úspěchy

Naše žákyně Kristýna Weglarzová ze 7. A  se v kategorii žákyň umístila druhá na 37. ročníku Moravskoslezského poháru mládeže v silniční cyklistice pro rok 2015.2015-09-21 07.53.39

Spolu s Markétou Huráčovou z 3. B zabodovaly i v další soutěži. Na Cyklozávodech v Orlové získaly pro naši školu 1. místo. Oběma žákyním blahopřejeme a děkujeme za reprezentaci školy.

Mgr. MilanFus

Orlová má talent

Koncem minulého měsíce se v domě dětí a mládeže konal 2. ročník soutěže Orlová hledá talent. V mladší kategorii se představilo 12 soutěžících dívek, které volily různé druhy tance. Z vítězství se nakonec radovala žákyně 4.A třídy Sabrina Pěgřimočová, která předvedla energický disco tanec a jak sama sdělila TV Polar, vystoupení si užívala, poněvadž tanec ji velice baví a naplňuje.

03 05

To samozřejmě není její jediný úspěch. Z mistrovství ČR v České Lípě si přivezla rovněž první místo. Vítězství si vytančila i v soutěži Děti fitness 2015 v dubnu v Havířově v sólo kategorii „Amazing dance“. Tím výčet jejích úspěchů zdaleka nekončí. Mohla bych jmenovat mnoho dalších soutěží, ve kterých skončila vždy na předních místech. Svěřenkyni p. Gabriely Kristen gratulujeme a přejeme hodně radosti z tance i do dalších soutěží.

tř. uč. Mgr. Vlasta Kramná

Naše malá tanečnice

Míša Stankušová ze 4.B je velmi pilná a svědomitá nejen ve škole, ale i na poli mimoškolní činnosti. Za tanec pod vedením Gabriely Kristen získala v letošním škol. roce několik významných ocenDSCF2598ění: jedno 3. místo, tři 2. místa a tři 1. místa.

To poslední a nejcennější 1.místo získala v České Lípě na mistrovství ČR. Své taneční umění nám předvede také na naší školní akademii. Míši gratulujeme a přejeme hodně energie do dalších úspěchů.